Bozkır Hisarlık Mahallesinde 14 hane karantinaya alındı.


KONYA (AA) - Konya'nın Bozkır ilçesine bağlı Hisarlık Mahallesinde 14 hanenin Covid-19 ev karantinasına alındığı belirtildi.  

Konuyla ilgili Bozkır Kaymakamlığından yapılan açıklamada "Bozkır İlçe merkez ve kırsal mahallelerinde son zamanlarda artış gösteren Covid-19 vaka ve temaslı sayılarımız nedeniyle 06.11.2020 tarihi saat 07.00 itibariyle Hisarlık (Büyük Hisarlik) mahallemizde 14 konutta karantina uygulanmasına karar verilmiştir.

Karantinaya alınan haneler emniyet şeridi ile çevrelenecektir. Karantinaya alınan kişilerin ihtiyaçları Bozkır vefa destek gruplarımız ve muhtarlık tarafından karşılanacaktır.

Bu kararlara uymayanlar ve kolluk kuvvetlerinin işini yapmasına engel olanlar idari para cezası dışında TCK kapsamında yargılanması da sağlanacaktır. Kalabalık yerlerden, aile ziyaretlerinden ve kapalı alanlardan uzak duralım. İlçemizin vefa destek numarası 0 505 9 38 06 78" denildi.  

Bozkır Hisarlık Mahallesinde 14 hane karantinaya alındı. Bozkır Hisarlık Mahallesinde 14 hane karantinaya alındı.  Reviewed by Adsız on Kasım 06, 2020 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.